Aleister Crowley: Kniha Thothova

1964
Aleister Crowley: Kniha Thothova

Dnes již klasická kniha na tomto poli, hojně využívaná studenty hermetického řádu Zlatý úsvit stejně jako těmi, kdo chtějí porozumět tarotu Aleistera Crowleyho a Friedy Harrisové. Obsahuje nejen úplnou studii egyptského tarotu, ale je považována i za klíč ke všem tradičním západním mystériím a poskytuje řadu instruktivních návodů k výkladu tarotových karet.

Crowley do svého tarotu zabudoval nadto i poselství Knihy Zákona o Novém aeonu, čímž se stal „obrázkovou encyklopedií k Liber Legis“, a zapojil do něho dále středověkou geomancii, čínský evokační systém I-ťing, o kterém na jiném místě vypovídá, že je „ještě dokonalejší než tarot sám“, a také hlubokou znalost magických nauk, etymologického pozadí řady klíčových slov, mytologii, poslední poznatky přírodních věd.

Nepostradatelná příručka pro ty, kdo se chtějí touto metodou vydat na cestu znovuzrození. Divinační mechanismus tarotu uvolňuje z nevědomí jeho skryté obsahy a poskytuje jim jednoznačnou interpretaci. Každý tak může sám projít tajnou cestou 22 velkých arkán a „mít všech 5 (oheň-voda-vzduch-země-Duch) pohromadě“, jak v kartomantickém doslovu píše San.

Váz. A5, 312 stran. 1994.
80-900228-8-X

Rozebráno.