N O V I N K Y

 

 

 

~~~ ALEMBIQ online shop

---> jít přímo do sekce NOVINKY


~
~ přihlaste se k odběru HORUS CyclicDaemon Newsletter


---> jít přímo do sekce BAZAR
(nepatří pod HCD!)

 

Napište nám !

 

HORUS CyclicDaemon

Telefonní číslo: +420
603440387

Prodejce: Ing. Martin Mrskoš, Údolní 46, 602 00, Brno, IČO: 11476010, DIČ: CZ6006250822

ŽL vydal Magistrát mB dne 6. 1. 2005, č. ev. 370202-877-02.

 

Datum vydání:
04/03/2008


~~~ přečtěte si recenze

 

HORUS CyclicDaemon
 

d  i  s  t  r  i  b  u  c  e

 

 

 
 
DORAZILO


ANT-ZEN (ger)
COLD SPRING (gb)
BRANNAN LANE (usa)
PRIKOSNOVENIE (fr)
SHADOWPLAY RECS. (rus)
SILENTES (ita)
SPOTTED PECCARY MUSIC (usa)
TESCO (ger)
ULTIMAE
(fr)
WOP/RAGE IN EDEN
(pol)

      

 
NA CESTĚ

TRANSGREDIENT RECS. (ger)

 


 
CHYSTÁME OBJEDNÁVKY


PRIKOSNOVENIE
(fr) odesílá se 15/11/07

STEVE ROACH (usa)
TESCO (ger) 

TOP 11 * 2007

Stejně jako loni si vám dovoluji nabídnout svůj subjektivní žebříček nejzajímavějších počinů vydaných v roce 2007.
 
 1.  Robert Rich & Markus Reuter: Eleven Questions (CD)  Unsung Records
 2.  EN VELOURS NOIR: La Danse Interdite (MCD)  Mvsa Ermeticka
 3.    
 4.    
 5.    
 6.    
 7.    
 8.    
 9.    
 10.    
 11.    


Dole uvedené tituly jsou poslední, které jsme zde vystavili.
Není tomu tak proto, že bychom vás chtěli přestat informovat o novinkách, které obdržíme,
ale abychom odstranili zbytečnou duplicitu.

V okamžiku, kdy obdržíte (pokud se přihlásíte k odběru) Novinky mailem,
už budou všechny inzerované tituly zařazeny do e.shopu, kde bude většinou podstatná část informací.

Vybízíme vás tedy, abyste se v odkaze nahoře dostali na stránku, kde vyplníte připravená pole
a následně svůj požadavek kliknutím odešlete.

 


 

H.E.R.R. : Fire And Glass: A Norwood Tragedy (CDep)
COLD SPRING

TIPH.E.R.R. : Fire And Glass: A Norwood Tragedy
(CDep)
 

• novoklasicismus

Toto skvělé EP se 4 skladbami od anglo-holandských mistrů novoklasické hudby se vztahuje k neuvěřitelnému příběhu o Křišťálovém paláci, architektonickém klenotu v srdci viktoriánského Londýna a sám o sobě je tragickou metaforou vzestupu a pádu britského impéria. Recituje talentovaný holandský skladatel Michiel Spape, Troy Southgate - který se narodil a vyrůstal v této oblasti - začná své vyprávění nádherným popisem paláce v jeho majestátní slávě, pak se přesune k dramatickému líčení o zániku v roce 1936 a konečně pak k osobnímu epilogu, který stojí na srdceryvném smutku, který pociťuje nad současným zánikem Upper Norwoodu. Vítejte v domě rozkoše!

 


 

 
Klikněte pro zvětšení
BUNKIER PRODUCTIONS

TIPDIVISION S: Something to Drink 4
(CDr)
 

• post-rock

4. album tohoto italského umělce. Další pop/noir/folk, ale stále v onom prapodivném stylu. Klasická krabička, limitovaná edice 300 kusů!


 


 

 
Klikněte pro zvětšení
BUNKIER PRODUCTIONS

TIP


RITUAL FRONT: The Sun Of The Dead
(CDr)
 

• neofolk

Nejnovější mini album ruského aktu Ritual Front se 6 novými skladbami založených na neofolkovém zvuku s letmým nádechem cold wave. Velmi zajímavou je skladba, která je zpívána v polštině stejně jako krásná verze Water - Fire, původně skladba od legendárních ruských mistrů cold wave - Chimera. Cdr je zabaleno do trojitého obalu s dalšími pohlednicemi. Profesionální potisk. Limitovaná edice 214 ručně číslovaných kusů.

  

 
Klikněte pro zvětšení
BUNKIER PRODUCTIONS

TIP


BLOOD & SAND: Bardo
(CDr)
 

• neofolk

Bezpochyby jedno z nejzajímavějších alb vydaných v době nedávné na dark folkové scéně. "Bardo" ke kolekcí nikdy nevydaných písní od ruských dark folkových mistrů: Blood & Sand. Jedenáct úžasných akustických balads se spoustou nástrojů a nádherných aranžmá. Vydáno ve velkém formátu, 8-stránkový booklet s texty. Profesionální tisk. Striktně limitovaná edice 350 ručně číslovaných kusů. Opravdová lahůdka pro fanoušky Backworld, Forseti...

  

 
Max Corbacho: Vestiges (CD)
MAX CORBACHO

TIP


Max Corbacho: Vestiges
(CD)
 

• tribal ambient

Album Vestiges Maxe Corbacha je často srovnáváno s alby Steve Roache Western Spaces a Desert Solitaire. Přestože taková srovnání mají určitý význam, mohou odvést posluchače od vnímání Corbachových nuancí a jemností. CD má určitě Roachův styl pouštního ambientu, jenže Corbacho tam vkládá své typické zvraty a proměny zvukové plochy. Etnické rytmy a aridní atmosféra je úplně odlišná a vyznačuje se plností. Rytmy tuto atmosféru alba pohánějí vpřed.
Bude výzvou fanouškům Ma Ja Le, Biff Johnsona, Temps Perdu, Steve Roache a Vidna Obmany.

  

 
Max Corbacho: The Talisman (CD)
MAX CORBACHO

TIP


Max Corbacho: The Talisman
(CD)
 

• elektro-tribal ambient

The Talisman je novým ambientně space atmosférickým CD Maxe Corbacho.
Jedenáct kompozic napsaných v letech 2004 a 2006, založených na nových, přelomových harmonických a texturálních výzkumech. Intenzita, světlo, tma a atmosféra, většina skladeb pochází z dlouhých hlubokých meditačně improvizačních sezení.
Slovo talisman [z arabského tilasm, řeckého telesma, novořeckého telein: posvěcení ceremoniálu, posvěcovat, naplňovat; z telos: výsledek.] se vztahuje k magickému objektu, který může zajistit nositeli štěstí a magickou ochranu. V jungiánské psychologii se slovo talisman používá k označení rozhodujícího nebo klíčového symbolu ve snu nebo mýtu, který má povážlivý psychologický význam.

  

 
Max Corbacho: Moontribe (CDr)
MAX CORBACHO

TIP


Max Corbacho: Moontribe
(CD)
 

• etno-cyber-ambient / rytmické zvukové plochy

Kolekce dosud nevydaných skladeb původně zamýšlených pro různé projekty spolupráce, které však nakonec nespatřily světlo světa plus dvě úplně nové skladby. Moontribe vytváří nesmírně hluboký vesmír, kde se spektrální barvy střetávají s plynoucími tribalistickými a pulzujícími plochami groove. První čtyři skladby korespondují s roky 2000-2001, tribalistický charakter se objevuje velmi silně u "Suntribe", první skladby CD, a energické perkuse pohánějí atmosférické textury rovněž i v dalších dvou skladbách. Techno-tribalistické beaty, s hypnotizujícími zvukovými efekty nad námi získávají nadvládu. Zvuk je tu velice působivý, přesto zůstává proteplený a elegantní. Tato nejkrásnější bouře končí někde v hlubokých prastarých mlžných bažinách. Poslední dvě skladby vznikaly v posledních měsících roku 2003, a vidíme na nich vývoj Maxových zvukových ploch. "Moontribe" spirálně vystupuje k transu a melancholický syntezátor vrství chóry déle než 20 minut, nesmírně relaxující a amorfní závěr.

  

 

Klikněte pro zvětšení


HORUS CyclicDaemon

TIPOSSASERPIA: Music For Solve et Coagula
(CD, kniha, plakát)
 

• drones / melancholická komorní hudba

Vladimir Igoshin (Ossaserpia) stvořil Opus alchymicum (alchymické dílo), spektakulární podání o »práci« hudebních alchymistů, kteří vyvinuli symbolické odvětví psychochemie, zaměřené na výrobu zlata mystickým osvícením s pomocí nebeské hudby. Srovnej teorie Roberta Fludda (Robertus de Fluctibus) a rosikruciánské teorie o monochordu.
Mimořádně unikátní drone-komorní hudba s některými prapodivnými industriálními prvky.
Vladimir Igoshin je znám díky svým příspěvkům do kompilací vydávaných u HCD, jako např. Lust From The Underworld nebo AL: 100th Anniversary.
Jedinečné provedení ilustrací navrhla vynikající Madeline von Foerster!

Speciální limitovaná edice má 500 ručně číslovaných kusů.
Kniha formátu A5 s 16 stranami je vázaná do hnědavého papíru Quilt 120g a na titulní straně je vyražen název. Stránky i předsádky jsou vytištěny na krémovém papíru Gmund Kaschmir 170g. Předsádky jsou potištěny alchymickými symboly. Pošetka pro CD je rovněž opatřena ražbou na papíru Quilt 120g. Na témže papíru je vytištěn A3 plakát s repeticí 6 alchymických ilustrací a vysvětlujícím doprovodným textem v angličtině.

• Na objednávku lze dodat ručně vyrobené pouzdro na knihu a plakát pokryté hnědavým papírem Quilt 120g, do něhož je vyražen titul. Počet je limitovaný, pouze na vyžádání.

Opravdu velmi vzácný tisk pro všechny vážné sběratele okultních & alchymických děl knižních i hudebních!
[Zaujme snad i ty, kdož si opatřili Maierovu Atalantu Fugiens.]
Prvotisk, který nebude opakován! 

 

K. MEIZTER: Travelling Light (CD)


HORUS CyclicDaemon

TIPK. MEIZTER: Travelling Light
(CD)
 

• temná elektronika / melancholické melodie / dark grooves

K. Meizter se představuje svým prvním sólovým debutem na CD: Travelling Light. Po pěti úspěšných letech působení v projektu BEYOND SENSORY EXPERIENCE se vydal na číhanou do hájemství dark ambientu, ale vyšlápnul si také směrem k mnohem experimentálnějšímu podhoubí se zaměřením na melancholické melodie a pěkně propletené rytmy. Připomene občas skladby 4th of the Apocalypse. Šťávička pro fanoušky Davida Lynche a hudby k jeho filmům! Jde v logickém sledu po předchozím počinu HCD, albu The Black Lodge od Musterion, které rovněž mělo konotace směrem k Twin Peaks, ačkoliv zde jde spíše o atmosféru bouřlivým větrem česaného lesa plného sov...!
Travelling Light vás zve na úchvatnou cestu universem mysli a vychází v elegantním provedení s grafikou vybízející k zamyšlení, to vše jako obvykle prezentováno na exkluzivních grafických papírech (zelená/žlutá) s ručně číslovaným 8-stránkovým bookletem velikosti A5.
Album masteroval Mika Goedrijk (z This Morn’ Omina) v Atomic Studios.
Limitovaná edice 500 kusů.
(Vytištěno na špičkovém žlutém papíře 175g SYMFONIE a ručně dělaná obálka a pošetka na CD je vytištěna na tmavě zeleném 300g kartónu Keaycolour.)
Design: K. Meizter.

Reference: Hybryds, 4th Sign of the Apocalypse, TMO. 

 

Klikněte pro zvětšení


HORUS CyclicDaemon

TIP

MUSTERION: The Black Lodge
(CD)
 

• dark ambient / dark wave

"The Black Lodge" (Černý vigvam), svět za oponou, je místem, do nějž byl lapen agent Dale Cooper. Prochází se vzpomínkami, sny, Tibetem, díly H. P. Lovecrafta a dalšími místy. Agent si přivlastnil tělo Jerzy Grotowskiho v soumraku jeho života a vypraví se v něm na svoji poslední pouť spolu s mrtvými, jež jí procházejí spolu s ním. Cooperovy vize můžete vidět, slyšet a cítit v tomto avantgardním a vysloveně dark
ambientním albu projektu Musterion, za nímž se skrývá Simon AA Kölle (Za Frumi, Abnocto).
Černý vigvam jest místem vraždy, snů, tajemství, temnot, prastarých strojů, zasutých vzpomínek a hrůz. Zvuk skřípajících houslí se stupňuje do chaotického zvukového babylónu; je to pandémonium, jež by vedlo většinu lidí k pochybám o svém vlastním otřeseném rozumu. Neartikulované výkřiky, jaké dokáže vydat toliko němý a jež povstávají pouze ve chvílích nejhroznějšího strachu nebo duševních muk.
Toto hluboké duchovní dílo věnuje obrovskou pozornost detailům
a odvádí posluchače od normálního světa do světa Černého vigvamu.
Garmonbozia!


Limitovaná edice 500 ručně číslovaných kusů. Booklet velikosti A5 je vytištěn na špičkovém grafickém papíru (obálka Fabria Avorio 240g a vnitřek o 12 stranách na 170g Rives Tradition). Design navrhli Simon Heath (Atrium Carceri, Za Frumi) a také samotný Simon Kölle (Abnocto, Za Frumi) se svojí vizí Stromu plném očí. CD vloženo do potištěné pošetky ze stejného papíru a vše jest vloženo do A5 obálky z přírodního papíru s potiskem na přední i zadní straně.

 

 
 

 INFORMACE

¨

 


Využijte přímého odskoku do sekce NOVINKY
internetového obchodu
ALEMBIQ,
kde je můžete zároveň i objednávat.

Při přechodu na prohlížení produkce jednotlivých labelů
si pak nezapomeňte zrušit nastavení filtru
(
"Zrušit filtry: jen novinky" vpravo nahoře v hlavním okně).

Některé novinky mohou být zařazeny teprve v příštích dnech.
V takovém případě můžete titul objednat e-mailem
(viz vpravo nahoře).

 

 


Pokud nejsou novinky dosud zařazeny do obchodu,
zašlete nám, prosím, e-mail s objednávkou.